خاطره خانجانخانی- محقق در حوزه سلامت کودکان👦🏻👶🏻👧🏻
چند بازی برای افزایش دقت در کودکان

چند بازی برای افزایش دقت در کودکان

عدم تمرکز و دقت در کودکان یکی از مسائلی هست که می‌تونه اونها رو با مشکلاتی روبرو کنه. بسیاری از کودکان در سنین پیش از دبستان به دلیل حجم اطلاعاتی که دریافت می‌کنن و انرژی‌ای که باید برای تحلیل این اطلاعات صرف کنن دچار بی دقتی و عدم تمرکز می‌شن. در این مقاله چند بازی رو برای افزایش دقت در کودکان ارائه دادیم.

البته اینو هم در نظر داشته باشید که برخی بی دقتی‌های کودکان نیاز به بررسی و مشاوره با مشاورین کودک داره و از این بحث خارج هست. با این حال عمده بی دقتی‌های کودکان به دلیل نیاموختن این مهارت در اون‌ها هست.

http://dr-sanaie.com/wp-content/uploads/2018/08/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2.jpg

بازی سه: پرتاب جوراب

برای انجام این بازی به یک سبد و مجموعه ای از جوراب‌های تمیز گلوله شده نیاز دارین. از کودک بخواید در فاصله ای مشخص از سبد باایسته و جوراب‌ها رو  به داخل سبد بندازه. در مرحله بعد سبد رو در فاصله دورتری قرار بدید و دوباره بازی رو تکرار کنید. این بازی علاوه بر اینکه پر جنب و جوش هست و انرژی کودک رو تخلیه می‌کنه، می‌تونه بازی مناسبی برای افزایش دقت و تمرکز کودک باشه.

شاید دوست داشته باشید: اهمیت بازی در بهداشت کودکان

بازی دو: راه رفتن با توپ تخم‌مرغی و قاشق

این بازی یکی از بازی‌های دوران کودکی همه با هم بود. نحوه انجام بازی به این صورته که از کودک بخواید یه قاشق پلاستکی رو در دهانش بذاره و داخل قاشق یه توپ کوچیک پلاستیکی قرار بده. حالا باید یه مسیر مشخص رو طی کنه بدون اینکه توپ از توی قاشق به زمین بیوفته. این بازی هم می‌تونه به افزایش دقت کودکان کمک کنه.

شاید دوست داشته باشید: معرفی کتاب QBQ

بازی یک: نگهداشتن کتاب

یک یا چند کتاب سبک رو روی سر کودک بذارین و از او بخواین چند دقیقه بایسته، طوری که کتابها روی زمین نیوفتن. حالا از او بخواین در حالی که کتاب‌ها روی سرش هستن راه بره. این تمرین کمک زیادی برای افزایش تمرکز و دقت کودک داره. دقت داشته باشین کتابها سنگین نباشن چون می‌تونن به ستون فقرات کودک آسیب بزنن.

شاید دوست داشته باشید: با کودک بی مسئولیت چه کنم؟

همونطور که گفته شد بازی‌ها می‌تونن در افرایش قدرت تمرکز کودکان مفید باشن. البته باید در نظر داشته باشیم که در حین انجام بازی مزاحم اطرافیان نشیم.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید